1) Dokonanie oceny istniejącego stanu zagospodarowania.
2) Sporządzenie opracowania ekofizjograficznego.
3) Przygotowanie projektów pism związanych z zawiadomieniem właściwych instytucji, organów uzgadniających i opiniujących o podjęciu przez Radę Miejską w Zalewie uchwały o przystąpieniu do sporządzenia planu ogólnego.
4) Analizę wniosków osób fizycznych i prawnych oraz zgłoszonych przez organy i instytucje – sporządzenie wykazu tych wniosków, przygotowanie propozycji ich rozpatrzenia wraz z uzasadnieniem.
5) udział fizyczny w: spotkaniach otwartych, panelach eksperckich lub warsztatach, spotkaniach plenerowych, spacerach studyjnych, dyżurach projektanta, przeprowadzaniu wywiadów, przygotowania ankiet i geoankiet, zbieraniu uwag, prowadzeniu punktu konsultacyjnego (sposób, miejsce i termin ustalony z Zamawiającym) związanych z rozwiązaniami przyjętymi w projekcie planu w ramach prowadzonych konsultacji społecznych, w tym składania wyjaśnień osobom zainteresowanym (pisemnych lub ustnych).
6) Sporządzenie projektu planu ogólnego wraz z prognozą oddziaływania na środowisko i uzasadnieniem oraz opracowanie danych przestrzennych do planu zgodnie z art. 67a ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
7) Prezentacja i omówienie koncepcji planu ogólnego z zamawiającym i wprowadzenie ewentualnych uwag z niniejszej dyskusji.
8) Przygotowanie projektów pism związanych z opiniowaniem i uzgadnianiem projektu planu ogólnego z właściwymi organami.
9) Udział w posiedzeniach Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej, w terminie uzgodnionym przez strony.
10) Uzyskanie pozytywnej opinii Komisji Architektoniczno-Urbanistycznej o projekcie planu ogólnego wraz z uwzględnieniem uwag przedstawionych przez komisję.
11) Udział w spotkaniach, naradach w przypadku zajścia okoliczności uzasadniających udzielenie wyjaśnień lub zgłoszenia potrzeby takich wyjaśnień, w szczególności przy uzgadnianiu i opiniowaniu projektu planu ogólnego z jednostkami wskazanymi w przepisach prawa.
12) Analizę i opracowanie wykazu uzyskanych uzgodnień i opinii.
13) Wprowadzenie korekty do projektu planu w związku z uzyskanymi opiniami i dokonanymi uzgodnieniami.
14) Przygotowanie wymaganych ustawą dokumentów formalno-prawnych związanych ze sporządzaniem projektu planu ogólnego (m.in. projektów ogłoszeń o wyłożeniu projektu planu do publicznego wglądu, projektów obwieszczenia, zawiadomień).
15) Przygotowanie uzasadnienia do projektu planu ogólnego zgodnie z art. 13h ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
16) Analiza uwag wniesionych do projektu planu ogólnego wraz z propozycją ich rozpatrzenia przez burmistrza wraz z uzasadnieniem.
17) Korekta projektu planu ogólnego w związku z wniesionymi do projektu planu uwagami i przygotowanie wersji do uchwalenia.
18) Przedstawienie Radnym projektu planu ogólnego z załącznikami na komisjach stałych Rady Miejskiej w Zalewie.
19) Przygotowanie projektu uchwały z załącznikami i udział w sesji Rady Miejskiej w Zalewie uchwalającej plan ogólny.
20) Opracowanie podsumowania i uzasadnienia, o którym mowa w art. 42 i art. 55 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r., poz. 1112).
21) Przygotowanie dokumentacji formalno-prawnej prac planistycznych, w zakresie wymaganym przez Wojewodę w celu oceny zgodności z przepisami prawa.
22) Przygotowanie uchwały do publikacji w Dzienniku Urzędowym.
23) W przypadku ponowienia procedury – ponowne opracowanie niezbędnych dokumentów i ponowienie niezbędnych czynności w ramach niniejszej umowy.
24) Udział w czynnościach niezbędnych do ewentualnego doprowadzenia do zgodności projektu planu ogólnego z przepisami prawa w sytuacji stwierdzenia nieważności uchwały przez Wojewodę.
3. Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania oprócz ww. dokumentów innych dokumentów, których potrzeba wyłoni się w trakcie opracowywania przedmiotu zamówienia. Wszelkie prace projektowe lub czynności nie opisane powyżej, a wynikające z procedur określonych w ustawie oraz przepisach szczególnych, niezbędne do właściwego i kompletnego opracowania zamówienia Wykonawca winien wykonać w ramach przedmiotu zamówienia, kosztów i terminów wykonania przedmiotu zamówienia.
4. Szczegółowy zakres prac, obowiązków stron, podział prac na IV etapy oraz zasady przekazania przedmiotu umowy w poszczególnych etapach określa „Harmonogram rzeczowo-czasowy” stanowiący załącznik nr 1 do umowy.
5. Wspólny Słownik Zamówień Publicznych CPV 71410000-5 – Usługi planowania przestrzennego.